Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama

Plakadan Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Plakadan hasar kaydı sorgulama işlemi artık telefonla arama yapılarak da kolayca hizmet alabildiğiniz bir hizmet halini almıştır. SMS ile hasar kaydı sorgulama hizmeti alabildiğiniz gibi 11890 numarasını arayarak Müşteri temsilcinizle konuşarak hasar kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirerek hizmet alabileceksiniz.

Satın almak istediğiniz veya kendi aracınızın kazaya karışıp karışmadığı, kazası bulunuyorsa tarih, fiyat tutarı, kaza bilgileri gibi sonuçları anında öğrenebilirsiniz. Sorgulama yaptığınız durumlarda aracın geçmişe dönük hasar kaydı bilgilerini kolayca öğrenebilirsiniz.

Hasar kaydı sorgulama hizmeti alırken müşteri temsilcisi tarafından tarafınıza okunan kaza bilgileri tarafınıza sms olarak da ayrıca iletilmektedir. Sorgulama işleminiz sonrasında telefonunuza gelen sms içerisinde, sorguladığınız aracın marka bilgisi, tarih bilgileriyle beraber kaç adet kazaya karıştığı, yapılan kazaların tutar bilgileri, kazanın hangi nedenden dolayı oluştuğu bilgileri yer almaktadır. Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşmenin ardından, SMS yoluyla gelen mesajın içeriğini inceleyerek bilgilere tekrardan göz atabilir, eğer satış yapacaksanız karşı tarafa da bu bilgileri vererek işlemlerinizi hızlandırabilir ve güvenli bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle ikinci el araç alırken araç hasar kaydı sorgulama, değişen parça sorgulama, araç detay sorgulama hizmetlerinden faydalanarak sonuç almanın etkisi ve önemi bir hayli yüksektir. Bazı durumlarda plaka ile hasar kaydı sorgulama yaptığınızda “Poliçe bilgisi bulunamamıştır” sonucuyla karşılaşırsanız böyle durumlarda şasi numarasıyla araç hasar sorgulama işlemi yaparak sonuç elde edebilirsiniz. Araçlarda plaka değişikliği yapılsa bile, şasi numarası aracın kimliği niteliğini taşıdığı için değişme durumu bulunmamaktadır.

Araç, plaka ve hasar kaydı sorgulamasını Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom olmak üzere 3 büyük operatörden arama yaparak gerçekleştirebilirsiniz. 11890 Alo hasar servisiyle işinizi kolaylaştırarak SBM tarafından sağlanan bilgileri elde edebilirsiniz. Alt kısımda da 11890 Alo hasar servisinin video tanıtımını izleyerek ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama Kısa Tanıtım Filmi

İkinci el araç alırken araç hasar kaydı bilgisini, değişen parça sorgulama, araç detay bilgilerini sorgulamadan araç alımı yapmamanızı öneririz. Araç hasar sorgusu yapmadan aldığınız aracın hasar bilgilerini, değişen parça bilgilerini sonradan öğrenmek sizi üzebilir ve sıkıntılı bir sürece sokabilir. Araç almadan önce 11890 Alo hasar servisini arayarak araç hakkında detaylı olarak bilgileri öğrenebilir ve gönül rahatlığıyla aracınızı satın alabilirsiniz. Araç sorgulamayla alakalı genel bilgiler sürekli olarak sitemizde paylaşılmaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One thought on “Plakadan Hasar Kaydı Sorgulama”