Hasar Sorgulama İle Değişen Parça Öğrenme

Araçta Değişen Parça Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Hasar sorgulama işleminin ardından geçmiş kaza bilgilerinde ERP yer alıyorsa sorgulama yapan kişi tarih ve plaka bilgisiyle değişen parçaları öğrenebilir. Değişen parça bulunan kaza tarihinde eksper raporu var ise kişi tarih bilgisi ve plaka bilgisiyle araçta değişen parçaların hangi parçalarla değiştirildiğini öğrenebilirsiniz. Araç almadan önce araç hasar sorgulama, değişen parça sorgulama, araç detay sorgulama hizmetlerinden yararlanmanızın faydalı olacağını düşünüyorum.

Araç Değişen Parça Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Değişen parça sorgulama işlemini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için öncelikle araç hasar sorgulaması yaparak aracın daha önceden kaza yapıp yapmadığının, ekspertiz raporunun olup olmadığının ve aracın kazası varsa kaza yapılan tarihlerin bilgilerinin elimizde olması gerekmektedir. Araç hasar kaydı sorgulama yazımızda nasıl hasar kaydı sorgulama işlemi yapabileceğinizi sizlere ayrıntılı olarak daha öncesinde anlatmıştık. Yapacağımız hasar sorgulama işleminin ardından elimizde olan kaza bilgileri ve tarihleriyle beraber ekspertiz raporu bulunan bütün kazalarda değişen parçaları ve orjinal olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Öncelikli olarak değişen parça, araç hasar, detay bilgisi sorgulamaları için 11890 numaralı telefonu aramanız gerekiyor. Daha sonrasında telefonunuzu açan hasar danışmanınıza yapmak istediğiniz işlemi kısaca belirterek zaman kaybetmeden hızlıca sorgulama işlemleriniz gerçekleştirilir. Hasar danışmanınıza paylaşacağınız aracın Plaka bilgisi veya şasi numarası bilgisi doğrultusunda sorgulama işlemi başlatılıyor ve sonuçlar sesli olarak tarafınıza okunuyor. Daha önce bir sorgulama işlemi yapmadıysanız 11890 araç hasar sorgulama hizmetinden faydalanarak aracın kaza yapıp yapmadığı bilgilerine sahip olmalısınız. Bu bilgilere sahip olduktan sonra kaza tarihini müşteri temsilcisine değişen parça sorgulaması yapacağınızı belirterek değişen parça sorgulama işlemini başlatabiliriz. Ekspertiz raporu bulunan kazalarda değişen parça bilgileri bulunmaktadır.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber araç alım – satım gibi işlemler yaparken bu tür araç bulma, arama işlemleri daha çok internette araç sitelerinde gerçekleşmektedir. Örneğin; İnternet üzerinden beğendiğimiz bir ilandan aracın sahibini arayarak araç hakkında genel bilgileri öğrendik. Aracı satan kişi bize araçta değişen parça olmadığını ve kaza bulunmadığını söylemiş olsun. Peki bu kişiye ne kadar güvenebiliriz? Kişinin sözleri doğrudur diyerek bu aracı direk gönül rahatlığıyla alabilir miyiz? Aracı aldıktan sonra yapacağınız bir sorgulama sonucunda araç hakkında kaza bilgisi çıkabilir ve bu durumdan dolayı üzülebilirsiniz. Zor durumda kalmamak için yapacağınız sorgulama büyük önem taşımaktadır. Siz siz olun araç hasar sorgulaması yapmadan araç almaya karar vermeyin!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 thoughts on “Hasar Sorgulama İle Değişen Parça Öğrenme”