Hakkımızda

Arachasarsorgula.com, siz kullanıcılarına araç sorgulama hakkında trafiğe çıkış tarihinden bugüne kadar yapmış olduğu kaza geçmişi bilgilerini tutar ve tarihiyle beraber, araç değişen parça bilgilerini, araç detay bilgilerini öğrenme imkanı sunmanın yanı sıra trafik borç sorgulama, hgs sorgulama, ceza sorgulama gibi konular hakkında yardımcı olmak amacıyla detaylı bilgilendirmeler sunmaktadır.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinizi artık telefonla arama yaparak kolayca halledebilirsiniz. 11890 numarasını telefonunuzdan arayarak karşınıza çıkan hasar danışmanınıza yapmak istediğiniz sorgulamanın adını söyledikten sonra plaka veya şase numarasını paylaşarak sonuç elde edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz bilgiler tarafınıza Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulmaktadır ve resmi belge olarak kullanılamaz.

Araç hasar sorgulama hizmeti haricinde araç hakkında detaylı bilgilere erişmek için sorgulama yapabileceğiniz gibi, araçta değişen parça olup olmadığını da kolayca öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken 11890 numarasını arayarak yapmak istediğiniz işlemi anlaşılır bir şekilde belirtmek olacaktır.

Sorgulama işlemi sonrasında aracın kaza geçmişini, kaza tarihi, kaza nedeni ve hasar tutarı ile birlikte öğrenmeniz içinizi rahatlatacaktır. İnternet üzerinden araç beğenerek 2.el araç alışverişi yapan milyonlarca kişi bulunmaktadır. Araç sorgulama hizmetlerinden faydalanarak kişiler araç hakkında detaylı bilgiye sorgulama yaparak hemen ulaşabilir.

Plaka no ve şasi no arasında fark var mı? sorusuna da kısaca şöyle bir yanıt verebiliriz. Plaka üzerinden yapılan hasar kaydı sorgulamalarında çoğunlukla sonuç alınırken bazı araçlarda nadir görülse de bazen sonuç alınamamaktadır. Şasi numarasını aracın kimliği gibi düşünebilirsiniz. Şasi numarasından yapılan sorgulamada net sonuç alabilirsiniz. İki sorgulama sonrasında da aynı sonuca ulaşacaksınız.

Kullanıcı dostu olan ve internet üzerinde yer alan hizmetlerden kullanıcıların doğru olarak yararlanabilmesi için doğru bilgilendirmeler yaparak kullanıcılarımızı doğru yönlendiriyoruz. Arachasarsorgula.com sitemiz kullanıcıların yanılmaması ve doğru yönlendirilmesi için bünyesinde zengin içerikleri barındırarak, kullanıcıların aramış oldukları hedeflerine kolayca erişebilmesini amaçlamaktadır. Sitemiz içerisinde yer alan diğer yardımcı konularımızı okuyarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.