Araç Ekspertiz Raporu Sorgulama

Araç Ekspertiz raporu sorgulama işlemini kısa olarak açıklamamız gerekirse, eksper tarafından verilen raporun bilgilerini manuel olarak veya mobil ekrandan görebilmeniz diyebiliriz.  

Eksper Raporu Sorgulama ekranı ile araçların hasar bilgileri gibi sonuçları sigorta eksperleri tarafından hazırlanan ekspertiz raporu sayesinde öğrenebilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından uygulamaya konulan ekspertiz raporu, alanında uzman Eksperler tarafından belli kriterlere göre verilmekte ve sonrasında verilen bir puanlamaya göre online olarak sorgulanabilmektedir.

Anlaşmalı Eksperler Tarafından Verilen Raporlar

SBM ile anlaşmalı Eksper şirketleri tarafından verilen eksper raporları geçerli sayılmaktadır. Uzmanlar tarafından verilen raporlar sisteme yüklendiğinde,

Araç Hasar Kaydı Bilgileri,

Araç Detay Bilgileri,

Araç Değişen Parça Bilgileri,

Tutar Bilgileri,

Kazanın olduğu zamana ait kilometre (km) bilgisi,

Araç onarım ve işçilik bilgisi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Araç hasar sorgulamalarında yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi tarih ve tutar gibi ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri siz değerli kullanıcılarına kaliteli hizmet sunan 11890 Alo Hasar Servisi aracılığıyla kolayca öğrenebilirsiniz.

Not olarak değişen parça sorgulaması yapmak için Kaza tarihi, Plaka numarası gibi bilgilerin bilinmesinin yanı sıra yapılan kaza için eksper raporu bulunması gerekmektedir. Zaten 11890 hasar sorgulama hizmetinden faydalandığınızda Müşteri temsilcisi ile yaptığınız görüşmelerde kaza tarihi bilgileri, tutarı ve eksper raporu bulunup bulunmadığı sizlere söylenmektedir.

Sizlerde 2.el araç alırken ya da kendi aracınız hakkında detaylı bilgi almak için 11890 Alo Hasar Servisi’ni arayarak kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Araç sorgulama hizmetlerinden faydalanmak doğru bilgileri elde etmemize olanak sağladığı gibi yapmak istediğimiz işlemlerde de bilgi sahibi olmamıza olanak sağlar. Sağlıklı işlemler yapabilmek için kişilere önce düşünecek zaman ve bu zaman nezdinde güzel bir araştırma yapmak en ideal sonuç olacaktır. Zamana yayarak ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek, araştırmak, eşdeğer ürünleri incelemek her zaman pozitif etki katmaktadır. Sağlıklı bir alışveriş aceleye gelmez ve güzel incelemeler, araştırmalar sonrasında gerçekleşir.

Bazen düşünmeden ucuz bir ürün bulduğumuzda fiyatı gördüğümüz gibi onu almak istiyoruz ve alım gerçekleştikten sonra pişmanlık yaşayabiliyoruz. Araç alırken de düşünmeden ucuz diye alım yapmak bazen büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Karşı taraf belge göstermeden araç hasar kaydı yok, hiç kaza yapmadım dediğini varsayar ve sonrasında aracın kaza yapmış olduğunu farkedersek yapacak pek fazla bir şey kalmıyor. Bu yüzden o kadar birikim yaptıktan sonra araç almaya karar verdiğinizde alım yapmadan önce araçlar hakkında detaylı araştırma yapmalısınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 thoughts on “Araç Ekspertiz Raporu Sorgulama”