Plakadan Tramer Sorgulama

Bir araç almaya karar verdiğimizde aracın daha önceden kaza yapıp yapmadığını anlamak ve öğrenmek için plaka ile tramer sorgulama hizmetinden faydalanarak araç hasar kaydı bilgileri, araç detay bilgileri, parça değişimi olduysa değişen parça bilgilerini öğrenebiliyoruz.

Araç alma konusunda yoğun olarak yöneldiğimiz 2.el araçlar olmaktadır. Araç alırken kaç sene kaskolu olup olmadığını aracı alacak kişi merak etmektedir. Araç kaza geçmişini görüntülemek için kişilerin tramer sorgulama işlemi yapmaları gerekmektedir.

11890 Alo hasar servisini aramanız doğrultusunda verdiğiniz şasi veya plaka numarası ile aracınızın kaza bilgileri tarafınıza sesli olarak okunduktan sonra sms olarak da tarafınıza iletilir. Plakadan tramer sorgulama işlemi yaparak sizler de kolayca araç hasar kaydı bilgilerine erişebilirsiniz. 11890 Alo hasar servisi ücretli bir servistir.

Tramer Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Aracanızın eski adıyla Tramer sorgulama veya çevremizde sıkça kullanılan araç hasar sorgulama işleminizi 11890 numarasını arayarak kolayca öğrenebilirsiniz.

  • Cep Telefonunuzdan ücretli olarak 11890 servisini aramanız doğrultusunda ücretlendirme anonsunu dinledikten sonra Hasar danışmanınıza bağlanırsınız.
  • Hasar danışmanına bağlandıktan sonra Hasar bilgisini öğrenmek isteğinizi söyleyerek Plaka veya şasi numaranızı hasar danışmanınızla paylaşırsınız.
  • Plaka veya sasi numarası verdiğinizde Hasar danışmanınız aracınızda varsa eğer hasar bilgilerini size sesli olarak okuyacaktır.( Hasar kaydı bulunmuyorsa, hasar kaydınızın olmadığına dair bir cevap alacaksınız.)
  • Hasar bilgilerinizi sesli olarak dinledikten sonra dinlediğiniz bilgiler gün içerisinde Sms olarak tarafınıza iletilmektedir.

Teknolojinin ileri seviyelerde olduğu günümüzde işlemlerinizi basit ve pratik olarak tek aramayla gerçekleştirebilirsiniz. Araç almadan önce veya kontrol etmek amaçlı hasar kaydı bilgilerinizi sorgulatmanızı öneririz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir