Plakadan Araç Sahibi Sorgulamak Mümkün Mü?

Bu makalemizde siz ziyaretçilerimize plakadan araç sahibi sorgulama ve öğrenme gibi konular hakkında bilgilendirme yapacağım. Plakadan araç sahibi sorgulama mümkün mü? sorusu yoğun olarak sorulmakta ve internet ortamında anlaşılır net bir cevabı yer almadığından sizlerle paylaşma ihtiyacı duydum.

Türkiye’de günde binlerce araç trafiğe çıkmaktadır. Kullandığımız araçların kimliği olarak Plaka numarası ve şasi numarası kullanılmaktadır. Bir araç alırken veya bilgilerini kontrol ederken araç kimliği olarak nitelendirilen şasi numarasını veya plaka numarasını kullanmaktayız. Diğer yazılarımız da 11890 numarasından sizlere zaman zaman bahsetmiştim. 11890 numarasını aradığınızda plakadan araç sorgulama işlemlerinizin sonucunda araç hasar kaydı bilgileri, araç değişen parça bilgileri, araç detay bilgilerine erişmektesiniz. Plakadan araç sorgulama hizmeti hiç bir sistemde yer almamaktadır. Kişisel verilerin korunması gereğince plaka sahibi kişilerin kişisel bilgileri hiç bir sorgulama hizmetinde yer almamaktadır. Plakadan isim bulma ve öğrenme gibi bir hizmet kesinlikle bulunmamaktadır. Ayrıcalıklı bir durumum var ve araç sahibi adını mutlaka öğrenmem gerekiyor? diyorsanız bunun tek yolu yasal yollarla suç duyurusunda bulunmak ve şikayetçi olmaktır.

Arachasarsorgula.com sitemizde siz değerli ziyaretçilerimize doğru bilgiler aktararak, sizlere yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bu tür konularda sizlere hizmet verdiğinden bahseden sitelere itibar etmeyiniz.

Dilerseniz 11890 numarasını arayarak araç hasar sorgulama, araç detay sorgulama, aracın kazası ve değişen parçası bulunuyorsa araç değişen parça sorgulama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir