HAYAT SİGORTASI SORGULAMA

Vefat eden kişi için hayat sigortası, poliçe sorgulama hizmeti gibi terimleri bazılarımız her ne kadar biliyor olsa da, bir çok kişi bu konu hakkında fikir, bilgi sahibi olamayabiliyor. Bankaların kredi verirken yaptıkları hayat sigortaları da dahil olmak üzere hayat sigortası satan emeklilik ve hayat şirketleri, vefat eden kişilerin yakınlarının hayat sigortası poliçelerini tek tek araştırarak bulmaları zaman alacaktır. Bazılarımız bu tür sigortalara çok önem verir ve aksatma yapmadan düzenli olarak ödeme yaparlar. Kişinin vefat etmesi durumunda belli bir zaman geçmesinin ardından acaba kişinin hayat sigortası var mı? bilemiyoruz. Bir çok kişiye danışmış olsanız da bu konu hakkında direk aradığınız bilgiye kesin olarak ulaşmanız mümkün olmayabiliyor. Bizler de vefat eden kişinin hayat sigortası var mı? sorgulama işlemi nasıl yapılır? gibi soruları cevaplamak için bu yazımızı sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.

Vefat Eden Kişi İçin Hayat Sigortası, Poliçe Sorgulaması Nedir?

Vefat eden kişi için hayat poliçe sorgulama servisi aracılığıyla, vefat eden sigortalıların hayat poliçesi bulunuyorsa vefat tazminatının hangi sigorta şirketinden alınacağı, toplam kaç adet sigorta poliçesi olduğu gibi bilgilere sorgulama sonucunda kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bütün bu bilgilere uğraşmadan tek bir arama yaparak ulaşmak gerçekten işimizi çok kolaylaştırmaktadır.

Hayat sigortası sorgulama, Vefat eden kişi için hayat poliçe sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

11890 numarasını cep telefonu veya sabit hat üzerinden arayarak sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcisine vefat eden kişinin TC kimlik numarasını vererek tek bir sorgulama sonucunda bütün sigorta bilgilerine erişebileceksiniz. Müşteri temsilcisi bilgileri size sözlü olarak aktarmasının ardından, bilgiler telefonunuza SMS yoluyla gönderilecektir.

Vefat eden bir yakınınızın Hayat sigortası bulunuyor mu? diye merak etmeyin! Tek bir sorgulama sonucunda bütün sigorta poliçe bilgilerine ulaşabilirsiniz.