Hasar Sorgulamasıyla Araç Alırken Kimse Yanılmayacak!

Uzun zamandır ülkemizde araç alım satım işlemleri sürekli olarak bulunmaktadır. Günümüzde de araç fiyatları yüksek olunca 2. el araç piyasası bir hayli yoğun talep görmektedir. Araç hasar kaydı öğrenme ise bu noktada işimizi kolaylaştıracak en büyük hizmet oluyor diyebiliriz. Araç hasar sorgulama hizmetinden nasıl faydalanabiliriz? gelin bir inceleyelim.

Araç Hasar Kaydı Sorgulaması Nasıl yapılır? Ne tür bilgiler elde edilir?

Araç hasar sorgulama hizmetini kullanmanın en kolay yollarından bir tanesi 11890 araç hasar sorgulama servisidir. Bu serviste araç hasar bilgileri, araçta değişen parça olup olmadığı bilgisi, aracın detay bilgileri gibi bilgilere sahip olabilirsiniz. 11890 servisinden faydalanabilmeniz için internetten anlamanıza, mesaj okumanıza bile gerek kalmıyor. Araç hakkında gerekli bilgileri 11890 Müşteri Temsilcisinden birebir dinlediğiniz için gelen SMS i açıp okumanıza bile gerek kalmıyor. Kullanımı gayet kolay olan bu hizmetten nasıl faydalanabileceğiniz hakkında kısa bir hatırlatma yapabiliriz.

11890 Araç Hasar, Detay, Değişen parça sorgulamaları nasıl yapılır?

11890 Servisiyle Araç Hasar Sorgulaması:

Cep telefonunuz veya sabit hattınızdan 11890 numarasını aradıktan sonra Müşteri Temsilcisine Plaka veya Şasi numaranızı vermeniz yeterli olacaktır. Sorgulama sonucunda aracınızda bulunan hasarlar tarafınıza Kaza tarihi, Kaza nedeni, Hasar tutarı ve Eksper raporunun olup olmadığı bilgisini öğrenebiliyorsunuz.

11890 Servisiyle Araç Detay Sorgulaması:

Cep telefonunuz veya sabit hattınızdan 11890 numarasını aradıktan sonra Müşteri Temsilcisine Plaka veya Şasi numaranızı vermeniz yeterli olacaktır. Gerekli bilgiler ekrana geldiğinde tarafınıza sesli olarak okunmakta ve SMS olarak da ücretsiz bir şekilde telefonunuza gönderilmektedir. Aracın trafiğe çıkış tarihini, kaskolu olup olmadığı, kaskolu toplam süre, kaskosuz toplam süre, araç tür değişimi, plaka değişimi olup olmadığını, son sahiplik bilgisi ve süresi gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

11890 Servisiyle Araç Değişen Parça Sorgulaması:

Araçta değişen parça sorgulaması yapmak için Plaka numaranız haricinde Kaza tarihi bilgisine de sahip olmanız gerekmektedir. Değişen parça sorgulamasında sadece eksper raporu (ERP) bulunan kaza tarihlerinde sonuç çıkmaktadır. Eğer kaza tarihi ve eksper raporu olup olmadığı bilgisine sahip değilseniz, araç hasar sorgulaması yaptırdıktan sonra karşınıza çıkan sonuçlara istinaden değişen parça sorgulaması yapma veya yapmama konusunda kararınızı verebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 thoughts on “Hasar Sorgulamasıyla Araç Alırken Kimse Yanılmayacak!”