Değişen Parça Sorgulama Nasıl Yapılır?

Değişen parça sorgulama hizmeti ile araçlarda değişen parçalar var mı? yok mu? gibi soruları aklımızdan temizliyoruz. 2. El araç alım satımlarında araç almadan önce araç sorgulama hizmetlerinden faydalanarak araç hakkında daha fazla bilgiye sahip olabiliyoruz. Araçta değişen parça olup olmadığını bu tür sorgulama servislerinden faydalanarak kolayca öğrenebiliyoruz. 11890 numarasını arayarak değişen parça sorgulaması yapabilirsiniz.

Not: Değişen parça sorgulaması yapabilmek için, İlgili aracın kazasının olması ve kazaya bağlı olarak Eksper(ERP) raporu bulunması gerekmektedir.

Değişen Parça Sorgulaması yaparak neler öğrenebilirim?

Değişen parça sorgulaması yapmamız sonucunda Dilediğiniz aracın geçmişte değişen parçalarını, parçaların orijinal olup olmadığını, parçanın kaç adet olduğunu, kaza tarihini, tamirat anındaki kilometre bilgisini, toplam değişen parça tutarını, toplam işçilik tutarını öğrenebilirsiniz. Bu nedenle bazı araçda değişen parça yok, hasar kaydı var şeklinde görünebiliyor. Araçta değişen parça öğrenmek için, aracın kazalı olması, ERP raporu’nun bulunması ve sorgulama yapabilmek için kaza tarihi bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Sorgulama işlemi sonunda; geçmişte isimleriyle değişen parçalarını, parçaların orijinal olup olmadığını, kaç adet parça olduğunu, kaza tarihi, tamirat anındaki kilometre bilgisini, toplam değişen parça tutarını, toplam işçilik tutarını öğrenebilirsiniz.

Araçta Değişen olduğu nasıl anlaşılır?

Araçta değişen olduğu veya olmadığı, araç hasar sorgulama işlemi gerçekleştirdikten sonra hasar kaydı bilgisi ve bu hasar geçmişine ilişik olarak ERP (Eksper raporu) bulunması o araçta değişen olduğunu gösterir. Eksper raporu bulunan kazanın tarihi’ni ve Plaka numaranızı belirttiğinizde değişen parça bilgilerine direk erişebilirsiniz.

Arachasarsorgula web sitesi olarak siz kullanıcılarımıza sürekli olarak faydalı ve bilgilendirici yazıları paylaşmaya devam edeceğiz. Bizleri takipte kalın!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 thoughts on “Değişen Parça Sorgulama Nasıl Yapılır?”