Araç Hasar Sorgulama

Araç hasar sorgulama işlemleri ikinci el araç alırken işimizi büyük oranda kolaylaştıran hizmetlerin başında yer almaktadır. Araç alım – satım işlemleri yapılmadan, araç incelenmeye gitmeden önce boşa adım atmamak için ilk adımı tramer sorgulama işlemi yaparak garantiye alabilirsiniz.

Araç hasar sorgulama numaralarını bir çok tüketici ezbere bilemiyor. Bunun nedeni kullanılıyor olsa da aralıklarla kullanıldığı için unutulmaktadır. Ülkemizde hepimizin bildiği gibi araç alırken öncelikli olarak ikinci el araçlara yönelmekteyiz. Karşı tarafın bize verdiği bilgilere istinaden net ve kesin bilgilere araç hasar sorgulaması yaparak kolayca erişebilirsiniz. Aldığımız net bilgiler doğrultusunda işlemlerimiz bir hayli hızlı bir süreç içerisinde işleyişine devam edecektir.

Araç Hasar Sorgulama Hizmeti Bize Ne Kazandırır?

Araç hasar sorgulama hizmetinden faydalanarak elimizdeki bilgilere dayalı alışveriş yapmak en güvenli yollardan bir tanesidir. Alım veya satım işlemleri yapılırken araç hakkında detaylı bilgiye sahip olmaz işimizi önemli oranda kolaylaştırır. Kontrolsüz ve araştırma yapmadan bir araç aldığınızda ilerleyen zamanlarda büyük problemler yaşayabilirsiniz. Tramer sorgulama, araç detay sorgulama ve varsa değişen parça sorgulama hizmetlerini kullanarak araç hakkında bütün bilgilere sahip olduktan sonra, aracı inceleyerek ve test sürüşleri gerçekleştirerek daha olgun bir karar vereceğinizden şüpheniz olmasın. Araç ile kişi veya aracın daha önce sahibi olan kullanıcısı kaza yapmış veya parça değiştirmiş olabilir. Bu tür durumlara karşı bilgi sahibi olmamız çok önemli bir husustur. Araç satıcısı olan kişinin söylediği bilgiler dışında bir bilgiyle karşılaştığımızda araç sahibine bunu belirterek indirim yaptırma yoluna gidebilir veya aracı almaktan vazgeçebiliriz. Araç kaza yapsa bile tamir işlemleri olacağı için bu noktaları gözle göremeyebiliriz. Araç hasar sorgulama hizmetinin bize kattığı artıları sizlere belirtmeden yapamadım.

Hasar Kaydı Sorgulama Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

11890 Alo Hasar servisi bu noktada sizlere net bilgileri aktaracak ve sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirecek güzel bir hizmettir. Kullanıcılar plaka numarası ile araç hasar kaydı sorgulama, detay sorgulama, değişen parça sorgulama, kasko ve poliçe sorgulama hizmetlerinden faydalanabilir. Bu servis kullanılması gayet kolay ve anlaşılır olmasıyla beraber başarılı sonuçlar veren muazzam bir hizmettir.

Kullanıcılar öncelikle cep telefonu, ev veya iş telefonu ile 11890 numarasını telefonla tuşlayarak arama yapmalıdır. Daha sonrasında karşınıza çıkan Müşteri Temsilcisine yapmak istediğiniz işlemi belirterek plaka numaranızı veya şasi numaranızı belirtmelisiniz. Daha sonra Müşteri Temsilcisinin sizlere istediğiniz bilgileri okumasının ardından, bilgiler telefonunuza ücretsiz olarak mesaj yoluyla ulaşacaktır.

Bir Diğer Adıyla Tramer Sorgulama!

Eskiden Tramer hasar sorgulama olarak bilinen bu hizmet günümüzde de bazı kullanıcılar tarafından aynı isimle anılmaktadır. Genel olarak araç hasar sorgulama hizmeti olarak da bilinmektedir. Ama hangi isimle aratırsanız aratın alacağınız sonuç aynı olacaktır. Yazımızın üst tarafında da belirttiğimiz gibi cep telefonu veya sabit hatlardan (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom) 11890’ı arayarak araç hakkında bütün detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz aracı satın almak için adım atmadan önce araç hakkında detaylı bilgilere sahip olmak karşı tarafla konuşmanız esnasında size büyük artılar katacaktır. Fiyat belirleme konusunda bilgi sahibi olduğunuz için baskın olan taraf olmanız muhtemel. Araç almayı düşünüyorsanız karar vermeden önce 11890’ı arayın güvenli bir alışveriş yapın.

Araç Hasar Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Araç hasar kaydı sorgulaması nasıl yapılır? Hasar kaydı sorgulama sonrasında tarafıma gelen bilgiler ne işime yarar? sorularının yanıtları burada. İkinci el araç alım satım işlemlerinin yoğun talep gördüğü Ülkemizde hasar kaydı sorgulama işlemleri büyük önem taşımaktadır. Almak istediğiniz aracın daha önceden kazaya karışıp karışmadığı aklımızda bir ön fikir oluşturmaktadır. Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak yazımızda görebilirsiniz.

Telefonla Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Hasar kaydı sorgulama sms ile yapılabildiği gibi artık telefonla 11890 numarası aranarak kolay ve hızlı bir şekilde rahatlıkla yapılabiliyor. Araç hasar sorgulama hizmetiyle işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Araç hasar sorgulama işlemlerini telefonla yapmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken 11890 numarasını aradığınızda karşınıza çıkan müşteri temsilcisine araç hasar sorgulaması yapmak istediğinizi belirterek plakanızı veya şasi numaranızı söylemek yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi sorgulama sonrasında tarafınıza aracınızın hasar kaydı bilgilerini okumakta ve tarafınıza okuduğu bilgileri SMS olarak telefonunuza yönlendirmektedir. SMS ile sorgulama yaparken zorlanan araç sahipleri telefonla da işlerini kolayca halledebilir.

Hasar kaydı sorgulama işlemlerinin haricinde değişen parça, detay bilgileri de öğrenilebiliyor. Araç plakası değişmiş olsa bile aracın yaptığı eski kaza bilgileri ve genel bilgileri öğrenilebilmektedir. Bazı araç sahipleri plaka değiştiği zaman eski hasar bilgileri silinir mi? diye sormaktaydı ve bu şekilde o soru işaretini de akıllardan gidermiş olduk.

Araç hasar sorgulama işleminin sonrasında kazasının olup olmadığı, kazası varsa kazanın yapıldığı tarih bilgisi, kazanın tutar bilgisi, kazanın boyutu(ağır hasar, pert gibi.), kazanın gerçekleşme nedeni(çarpma, çarpışma, park halinde çarpma şeklinde), Birden fazla hasar kaydı varsa toplam kaza tutar bedeli gibi bilgileri araç hasar kaydı sorgulama işleminin ardından öğrenebiliyoruz.

Hasar Kaydı Sorgulamanın Faydası Nedir?

Günümüzde ikinci planda alımı düşünülen sıfır kilometre araçlar olsa gerek. Fiyatları bize cazip gelen 2. el araçları almayı daha çok tercih eden bir toplum olarak fiyatlar bize daha cazip gelmektedir. İkinci el araç alım ve satımlarında ise fiyatı doğrudan etkileyecek unsurların başında araç kaza sayısı, km bilgisi, modeli gibi bilgiler yer almaktadır. Bakmış olduğumuz satılık aracı plaka sorgulama yoluyla direk araç hasar kaydı sorgulama işlemi sonrasında araç hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak istenilen fiyatı hakediyor mu şahsi olarak karar verebiliriz. Aracın kazalarına ve diğer bilgilerine göre eğer araç uygunsa alım işleminde bize baya yardımcı olmaktadır. Sonuçta biriktirdiğimiz paramızla zararına bir alışveriş yapmak istemeyiz. Bu yüzden size verilen bilgiler doğru mu? Araç istenilen fiyata göre geçmişte nasıl kullanılmış bunları öğrenmek bizim içimizi oldukça rahatlatacaktır. Bu yüzden araç almadan önce hasar sorgulaması yapmakta büyük fayda olacağını düşünüyoruz. Araç almadan önce araç hasar kaydı sorgulaması yapmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir