Araç hasar kaydı sorgulama, Araç değişen parça sorgulama, Araç detay sorgulama hizmetleri için hasar kaydı sorgulama işlemlerinizi telefonla öğrenebilirsiniz.

Araç Hasar Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Araç hasar kaydı sorguma nasıl yapılır? Hasar kaydı sorgulama sonrasında tarafıma gelen bilgiler ne işime yarar? sorularının yanıtları burada. İkinci el araç alım satım işlemlerinin yoğun talep gördüğü Ülkemizde hasar kaydı sorgulama işlemleri büyük önem taşımaktadır. Almak istediğiniz aracın daha önceden kazaya karışıp karışmadığı aklımızda bir ön fikir oluşturmaktadır. Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak yazımızda görebilirsiniz.

Telefonla Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Hasar kaydı sorgulama sms ile yapılabildiği gibi artık telefonla 11890 numarası aranarak kolay ve hızlı bir şekilde rahatlıkla yapılabiliyor. Araç hasar sorgulama hizmetiyle işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Araç hasar sorgulama işlemlerini telefonla yapmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken 11890 numarasını aradığınızda karşınıza çıkan müşteri temsilcisine araç hasar sorgulaması yapmak istediğinizi belirterek plakanızı veya şasi numaranızı söylemek yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi sorgulama sonrasında tarafınıza aracınızın hasar kaydı bilgilerini okumakta ve tarafınıza okuduğu bilgileri SMS olarak telefonunuza yönlendirmektedir. SMS ile sorgulama yaparken zorlanan araç sahipleri telefonla da işlerini kolayca halledebilir.

Hasar kaydı sorgulama işlemlerinin haricinde değişen parça, detay bilgileri de öğrenilebiliyor. Araç plakası değişmiş olsa bile aracın yaptığı eski kaza bilgileri ve genel bilgileri öğrenilebilmektedir. Bazı araç sahipleri plaka değiştiği zaman eski hasar bilgileri silinir mi? diye sormaktaydı ve bu şekilde o soru işaretini de akıllardan gidermiş olduk.

Araç hasar sorgulama işleminin sonrasında kazasının olup olmadığı, kazası varsa kazanın yapıldığı tarih bilgisi, kazanın tutar bilgisi, kazanın boyutu(ağır hasar, pert gibi.), kazanın gerçekleşme nedeni(çarpma, çarpışma, park halinde çarpma şeklinde), Birden fazla hasar kaydı varsa toplam kaza tutar bedeli gibi bilgileri araç hasar kaydı sorgulama işleminin ardından öğrenebiliyoruz.

Hasar Kaydı Sorgulamanın Faydası Nedir?

Günümüzde ikinci planda alımı düşünülen sıfır kilometre araçlar olsa gerek. Fiyatları bize cazip gelen 2. el araçları almayı daha çok tercih eden bir toplum olarak fiyatlar bize daha cazip gelmektedir. İkinci el araç alım ve satımlarında ise fiyatı doğrudan etkileyecek unsurların başında araç kaza sayısı, km bilgisi, modeli gibi bilgiler yer almaktadır. Bakmış olduğumuz satılık aracı plaka sorgulama yoluyla direk araç hasar kaydı sorgulama işlemi sonrasında araç hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak istenilen fiyatı hakediyor mu şahsi olarak karar verebiliriz. Aracın kazalarına ve diğer bilgilerine göre eğer araç uygunsa alım işleminde bize baya yardımcı olmaktadır. Sonuçta biriktirdiğimiz paramızla zararına bir alışveriş yapmak istemeyiz. Bu yüzden size verilen bilgiler doğru mu? Araç istenilen fiyata göre geçmişte nasıl kullanılmış bunları öğrenmek bizim içimizi oldukça rahatlatacaktır. Bu yüzden araç almadan önce hasar sorgulaması yapmakta büyük fayda olacağını düşünüyoruz. Araç almadan önce araç hasar kaydı sorgulaması yapmayı unutmayın.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir