Araç Hasar Sorgula

AraHasarSorgula sayfamız içerisinde siz kullanıcılarımıza araç hasar kaydı sorgulama, araç detay sorgulama, değişen parça sorgulama konuları hakkında sürekli olarak güncel ve ayrıntılı bilgiler paylaşmaktayız. Bu bilgiler bizlere 2. el araç alırken veya sıfır araç alırken araç hakkında detaylı bilgileri kesinleştirmeye olanak sağlar.

Arac hasar sorgula sitemizde borç sorgulama, hgs sorgulama, ceza sorgulama gibi açıklayıcı makaleler yer almaktadır. Dileyen kullanıcılarımız güvenilir bilgilere sahip, doğru bilgiler aktarılan yazılarımız yardımıyla zorlandıkları işlemleri kolayca gerçekleştirebilirler. Araçlar için gerekli olan araç sorgulamaları hakkında her türlü bilgi sitemizin içerisinde mevcuttur.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama ne işe yarar? Katkısı ne olur?

Ülkemizde bir çok evin kapısında artık bir veya birden fazla araç yer almaktadır. Araç alım ve satım işlemlerinin yoğunluk gösterdiği bu dönemde ikinci el araçlara tüketiciler daha fazla yönlenmektedir.  İnternet üzerinde ikinci el araç araştırırken, aynı model aynı kilometrede olan araçların arasında bile fiyat farkı olduğunu hepimiz gözlemlemişizdir. Bu durumlarda ise anladığımız aracın geçmişe dönük yaptığı kazaların etkili olacağınız görebiliriz. Araç satıcısını aradığımızda bize aracında yaptığı kazaları belirtir ve bu yüzden bu fiyata satış yaptığını bize belirtir. Bu noktada ise satıcının bize söylemiş olduğu kazaların birebir aynı olup olmadığını, eksiksiz olup olmadığını sorgulamak olacaktır. Peki araç hasar kaydı bilgilerini nasıl sorgulayabiliriz?

Hasar kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır? Telefondan Hasar Kaydı Sorgulaması Yapma!

Hasar kaydı telefon numarası olarak 11890 numarasını kullanarak, plakadan veya Şase numarasından sorgulama yaparak araç kaza geçmişi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dinlemiş olduğunuz ve ayrıca telefonunuza sms olarak gelen araç kaza bilgilerini inceleyerek size verilen araç fiyatının yüksek olup olmadığını analiz edebilir, net olarak karar verebilirsiniz. Örnek verecek olursak; Araç kaza bilgilerine baktığımızda araç ufak tefek bir kaç kazaya karışmış ve fiyat piyasaya göre uygun. Böyle bir durumda o aracı almak için çok çabalar ve işimizi çözmüş oluruz. Önemli olan bize verilen fiyat doğrultusunda aracın kazaya karışıp karışmadığı bilgileridir. Bu tür yapılan bir alışveriş işlemine garantili alışveriş diyebiliriz. 11890 sayesinde almış olduğumuz bilgilere istinaden araç hakkında daha hızlı aksiyon almamızı sağlıyor.

Araç hasar sorgulama hizmetinden faydalanarak öncelikle araçta hangi tarih aralıklarında ne tür kazalar yapılmış, yapılan kazalar sonucunda ne kadar hasar kaydı işlemiş öğreniyoruz. Aracın kazalarını tarih ve tutar bilgileriyle öğrenmek bir çok noktada işimize yarayacaktır. Bu aşamadan sonra merak ettiğimiz bu yapılan kazalarda hangi parçaların değiştirildiği konusu oluyor. Elimizde kaza tarih bilgileri olduğu için her bir kaza için ayrı ayrı sorgulama yaparak yapılan kazada işçilik tutarı, değişilen parça orjinaliyle mi? yoksa yan sanayi parçayla mı değiştirilmiş gibi bilgilere sahip oluyoruz. Değişen parçalar da aracı almamıza sorun teşkil etmiyorsa, araç detay bilgisi sorgulamasını da yaparak araç hakkında  bir çok bilgiye sahip oluyoruz. Yaptığınız sorgulamalar sonucunda araç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olduğunuz için, araç sahibini aradığınızda daha akıcı bir görüşme sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında yaptığınız anlaşmaya göre aracı almak ya da almamak size kalıyor.

Yanılmamak için ve değerinde bir alışveriş işlemi gerçekleştirmek için var olan böyle hizmetleri kullanmak önem taşımaktadır. Çoğu araç sahibi böyle hizmetlerin varlığından haberdarken, bazı tüketiciler bu konu hakkında bilgi sahibi olmayabiliyor. Bizler de herkesi bilgilendirmek adına bu tür bilgilendirici yazılarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Araç almadan önce hasar kaydı sorgulama, araç detay sorgulama, aracın kazası varsa değişen parça sorgulama hizmetlerinden faydalanmanızı öneririz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir