Araç Detay Sorgulama

Araç detay sorgulama, plaka veya şasi numarasıyla araç hakkında detaylı bilgilere sahip olabileceğiniz sorgulama şeklidir. Araç detay sorgulama kendi aracınızın veya almayı düşündüğünüz bir aracın hakkında Son sahiplik bilgisi, kasko olup olmadığı, kaskolu toplam süre, kaskosuz toplam süre, trafiğe çıkış tarihi, araç tür değişimi, plaka değişimi olup olmadığı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Güvenilir bir alışveriş gerçekleştirmek, araç hakkında detaylı bilgi sahibi olduktan sonra sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirmek için araç almaya karar vermeden önce araç hasar sorgulama, detay sorgulama, değişen parça sorgulama hizmetlerinden faydalanabiliriz. İkinci el araç alım satım işlemlerinin yüksek oranda gerçekleştiği Ülkemizde araç hakkında sorgulama yaparak alışverişin ilk adımını atmak önem taşır.

Araç Detay Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç detay sorgusu yapabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini madde madde sizlerle paylaşmak isterim.

  • Arama yapmadan önce şasi numarası veya Plaka numarası bilgilerinin yanınızda olması gerekmektedir.(Plaka veya şasi numarası bilgileri olmadan araç detay sorgulaması yapamazsınız.)
  • Daha sonrasında cep telefonunuzdan veya sabit hattınızdan 11890 Alo hasar servisi numarasını arayarak hasar danışmanınız ile görüşmeye başlıyorsunuz.
  • Hasar danışmanı ile birebir görüşme yaparken sesli olarak araç detay bilgileri tarafınıza aktarılır ve daha sonrasında ayrıntılı olarak inceleyebilmeniz ve bilgilerinizin elinizde bulunması için mesaj olarak numaranıza yönlendirilir.

Bir müşteri temsilcisiyle birebir görüşerek sorgulama sonuçlarını dinlemek ve bu bilgilerin mesaj olarak telefonunuza geleceğini bilmek kulağa ne kadar hoş geliyor.

Detay Sorgulama Yaparak Araç Hakkında Hangi Bilgileri Öğrenebilirim?

Araç detay sorgulama yaparak sırasıyla aşağıda yer alan bilgiler Müşteri temsilcisi tarafından sizlere sesli olarak okunduktan sonra ücretsiz SMS olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Araç marka ve model bilgisi

Araç trafiğe çıkış tarihi

Araç tür değişim bilgisi

Plaka değişimi olup olmadığı

Son sahiplik bilgisi

Yürürlükte kaskosu olup olmadığı

Kaskolu toplam süre

Kaskosuz toplam süre

Siz siz olun bu sorgulamaları yapmadan 2. el araç almaya yönelmeyin. İşinizi şansa bırakmak yerine 11890’ı arayarak araç hasar kaydı, araç detay sorgulama, araç değişen parça sorgulama hizmetlerinden faydalanın. Bu tür sorgulamalarda öğrenilen bilgiler fiyat üzerinde etki edebileceği gibi sizleri belki baktığınız arabayı almaktan bile vazgeçirecek.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

One thought on “Araç Detay Sorgulama”